Blog

Kursy walut NBP 12 sierpnia 2022 Kurs euro, franka szwajcarskiego, dolara, funta i rubla

W nocy stopy podnosił natomiast australijski bank centralny, rynek reagował jednak na ten ruch spadkami AUD/USD. Zapowiedź normalizacji polityki spowodowała jednak osunięcie AUD/USD Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Kurs dolara… Maksymalny kurs 4.60, minimalny kurs 4.46.

Minimum wyniesie $2091 w kwietniu, maksimum – $2536 – we wrześniu. Wzrost popytu inwestycyjnego oraz stopniowa odbudowa popytu konsumenckiego w Chinach oraz Indiach będą wsparciem dla kursu metalu szlachetnego na wysokim poziomie. Jednak popyt w głównych krajach, konsumentach złota – Indiach i Chinach – w tym roku nie był na wymaganym poziomie. Ludzie sprzedawali swoje oszczędności w złocie lub zostawiali je, kiedy metal szlachetny rósł do rekordowego poziomu w miejscowej walucie. Wysoka wartość i wstrząsy gospodarcze, spowodowane pandemią, poderwały popyt konsumentów.

kurs euro prognozy wrzesień 2021

Istotne będą także piątkowe dane inflacyjne. Co prawda GUS opublikuje wynik finalny za wrzesień, ale jeśli okaże się, że jest on wyższy od odczytu wstępnego (5,8 proc.), to wzrośnie prawdopodobieństwo kolejnych podwyżek stóp procentowych w tym roku. Dolar, choć nie ma oficjalnego tytułu, pozostaje główną walutą rezerwową świata. Amerykańska waluta stanowiła ok. 60 proc.

Amerykanie jednak bardziej jastrzębio – Komentarz walutowy z dnia 10.08.2022

Pod koniec lipca Bank Centralny Republiki Tureckiej po raz siódmy nie zmienił stóp procentowych wbrew oczekiwaniom na podwyżki w obliczu inflacji i systematycznej deprecjacji tureckiej liry… Na koniec przypomnijmy, że cały czas mówimy tu o medianie prognoz analityków. Wszelkie treści zamieszczone na Portalu (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.

Analitycy oczekują, że produkcja będzie rosnąć do 2023 roku, biorąc pod uwagę, że ceny rynkowe znacznie przekraczają wydatki na produkcję. Brak jasności co do zakończenia spadku gospodarczego i wyższe tempo inflacji mogą doprowadzić do brexit nastąpi na 31 października, pomimo pm niepodpisane żądanie opóźnienia wzrostu cen złota. Zgodnie z powyższą realną prognozą złota na powyższym wykresie zaznaczono granice ruchu ceny dla każdego miesiąca. Oczekiwany zakres cenowy został obliczony przy pomocy indywidualnego wskaźnika, Wstęg Bollingera.

kurs euro prognozy wrzesień 2021

Metal szlachetny stał się wiodącym instrumentem hedgingowania przed zmiennością na rynkach papierów wartościowych oraz ujemnymi stopami procentowymi. Złoto okazało się jednym z najbardziej atrakcyjnych aktywów w 2020 r. Od wielu miesięcy dolar USA jest jedną z najsilniejszych walut grupy G-8 osłabiającą się jedynie w relacji do dolara kanadyjskiego. Zdaniem ekonomistów, dobra passa amerykańskiej waluty będzie kontynuowana.

Jesień będzie też okresem strachu przed posunięciami Kremla w temacie Nord Stream I, który jest kartą przetargową z zachodnią Europą w kontekście trwającego konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Lipiec pokazał, że nawet podwyżka stóp przez ECB o 50 punktów bazowych nie robi większego wrażenia. Bo ECB nie umie rozmawiać z rynkami, jest mocno zachowawczy w prognozach, ale w sumie nie ma… Technicznie parytet jest w zasięgu, co oznacza, że w… Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy.

FED – podwyżka o 75 pb może spowodować mocną przecenę dolara

Mimo to Fed nie powinien mieć żadnych wątpliwości i zdecydować się na kolejną podwyżkę o 75 punktów bazowych we wrześniu. Kursy walut po piątkowych danych Dane z amerykańskiego rynku pracy w miniony piątek pokazały potężny wzrost zatrudnienia rzędu 528 tys. Stopa bezrobocia zdołała zejść do 3,5% z poziomu 3,6%, a tempo wzrostu płac pozostało na bardzo wysokim poziomie 5,2%.

W ciągu roku cena będzie wciąż rosnąć i 31 grudnia osiągnie poziom $2622. Wg ekspertów Long Forecast cena otwarcia w 2024 r. Na początku lipca ceny otwarcia będzie już na poziomie $2701. Następnie rozpocznie się trend spadkowy, który potrwa do końca października.

Bezpieczna przystań dla inwestorów i również wielka niewiadoma dla osób posiadających kredyt w helweckiej walucie. Obecnie para CHF/PLN jest na poziomie 4,9 zł, pytanie czy przebija rekord z początku marca br. Jak na razie Szwajcarski Bank Narodowy, podobnie jak EBC, zdecydował się na jedną podwyżkę stóp procentowych o 50 pb. Kolejne, planowane posiedzenie to wrzesień. “kurs euro wobec złotego wyniesie 4,59”- z niecierpliwością wyczekuję tej chwili.

Już teraz w środę 11 sierpnia kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego czyli para GBP/PLN oscyluje już na zakresie 5,54 – 5,53 PLN – co oznacza, że rynek walczy na wsparciu. Czwartek przynosi próbę podbicia USDPLN po wczorajszym silnym spadku wywołanym słabością dolara na szerokim rynku po publikacji danych o lipcowej inflacji CPI. Kurs pary walutowej USD/PLN, fundamentalna analiza rynku forex tym razem 12 sierpnia w piątek spada do poziomu 4,54 PLN. Oznacza to wyłamanie ważnego wsparcia H4 – D1, lub nawet D1 – W1. Od tego momentu para z dolarem może być… Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (para walutowa CHF/PLN) 12 sierpnia w środę pokazuje o dziwo brak większych zmian względem poprzedni sesji i oscylowanie w mniej więcej tym samym…

Kursy walut przed najważniejszymi danymi z USA, kurs euro bez sił przy 4,70 zł, kurs dolara w równowadze (komentarz z 5.08.

Analitycy posiadają najbardziej niedźwiedzie nastawienie do kursu dolara od co najmniej dekady, twierdzi zespół ekonomistów RBC. W tym tygodniu na rynku jest dużo optymizmu wniesionego shayne heffernan net worth przez dane o inflacji z USA, o których pisałem wczoraj. Kierunek ten został potwierdzony przez ceny producenta. Pozostaje jednak pytanie, czy rynek nie obiecuje sobie zbyt wiele?

Euro już powyżej 4 zł!

Według danych firmy konsultingowej Coalition w 2020 r. Zarobek 50 największych banków inwestycyjnych z handlu metalami szlachetnymi podwoi się i wyniesie $2,5 miliarda. W 2021 r., z różnych powodów, miało miejsce kilka wzlotów i spadków cen złota. Koniec 2021 roku oraz początek 2022 były nasycone wydarzeniami, w efekcie czego cena złota praktycznie osiągnęła maksimum lipca 2020 r.

W USA, strefie euro, Wielkiej Brytanii Japonii ten wskaźnik wzrósł o 15,7% od lutego do września. W drugiej połowie listopada cena gwałtownie spadła na tle wzmocnienia dolara. Głównym powodem było oczekiwanie na nowe bodźce finansowe ze strony FED w celu walki z inflacją. Od 2 grudnia, kiedy cena znajdowała się na lokalnym minimum w wysokości $1768, rozpoczął się byczy trend. Inflacja, ryzyko pandemii i napięcie geopolityczne doprowadziły do wzrostu – kurs XAU przekroczył $1900 za uncję.

Wchwili pisania tego artykułu pozytywnie oceniamy wzrost ceny złota w najbliższej przyszłości i nie oczekujemy spadku cen metalu szlachetnego. Jako przykład poniżej pokazano, że w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci Chiny i Indie stały się głównymi kupującymi złoto w celu inwestowania i tworzenia rezerw oraz zapewniły dodatkowy bodziec wzrostu cen. Poniżej znajduje się wykres zmiany wartości złota w ciągu ostatnich 10 lat. Aby nasze prognozy były jak najbardziej dokładne, ważne, by zwrócić się do danych historycznych.

Przedpołudniowe dane makro nie wpłynęło na kurs złotego

“Spadek cen gazu przyniesie pewną ulgę, spowolnienie na rynku mieszkaniowym to również dobry znak”. Dane absolutnie perfekcyjne dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. Rynek pracy pozostaje bardzo mocny i zwiększa szanse na większą podwyżkę ze strony Fed. Bank centralny może mieć rację, że gospodarka USA z takimi danymi wcale nie znajduje się w recesji. Oczywiście mamy lekki wzrost liczby bezrobotnych, ale tempo zatrudniania i powrót osób na rynek też jest bardzo silny. Kurs dolara odzyskuje impet po danych NFP Dane mocno pro-inflacyjne – płace rosną zdecydowanie szybciej, w szczególności w tempie miesięcznym.

Złoty nieco mocniejszy, ale perspektyw na wrzesień słabe

Wzrost oczekiwań inflacyjnych i osłabienie waluty amerykańskiej będą efektem szczodrego stymulowania fiskalnego oraz monetarnego. Nawet Warren Buffett zmienił swoje zdanie na temat złota. Wcześniej uważał on metale szlachetne za nieprzydatne aktywa. W tym roku jego Berkshire Hathaway Inc. nabyła 20,9 mln akcji jednej z pallad budować na rekordowym szczycie jak rynek zaciska ponownie największych spółek na świecie, wydobywających złoto – Barrick Gold Corp. Przedstawiciele EBC przestrzegają inwestorów przed wysoką inflacją, ale z drugiej strony dodają, że jest ona przejściowa. Philip Lane, główny ekonomista EBC stwierdził ostatnio, że jednorazowe podwyżki płac nie są przyczyną presji inflacyjnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.